Czasopismo "Żyj Naturalnie" marzec kwiecień 2021 numer 23

ZN23
1 - 3 dni

Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie". Czasopismo porusza tematy takie jak naturalna żywność, naturalna medycyna, mama i dziecko, suplementacja, naturalne kosmetyki.

Czytaj więcej >
pokaż więcej pokaż mniej

Opis

Czasopismo "Żyj Naturalnie" marzec kwiecień 2021 numer 23

Wydawnictwo: Naturalna Medycyna Sp. z o.o.

ZAPRASZAMY DO PRENUMERATY!

Drogie Czytelniczki i drodzy Czytelnicy!

Wiosna to pora roku, która wnosi entuzjazm, energię i nadzieję, której aktualnie wszyscy potrzebujemy. To też czas, kiedy niejako budzimy się z zimowego letargu i dobrze by było zrobić porządki na wszystkich poziomach naszego życia. Warto więc pomyśleć nie tylko o uporządkowaniu przestrzeni wokół siebie, ale przede wszystkim skupić się na oczyszczaniu swojego ciała (po zimowym przejedzeniu warto zrobić post i oczyścić organizm), a także i umysłu. Z tego powodu w tym wiosennym numerze koncentrujemy się głównie na tematyce związanej z oczyszczaniem.

Na początku dr P. Znajdek zaprezentuje Wiosenne oczyszczanie organizmu ziołami (str. 6), a dr H. Różański przedstawi Zioła czyszczące krew, czyli Depurativa (str. 18). Następnie będziecie mogli przeczytać szereg artykułów na temat oczyszczania: szybki 3-dniowy post opracowała dla Was B. Tomczyk (str. 38), oczyszczanie konopiami – P. Szmerk (str. 42), oczyszczanie poprzez aromaterapię – B. Peszko (str. 46), jod i jego rola w oczyszczaniu (str. 50), a także o oczyszczaniu nie tylko ciała – J. Baran (str. 52) i ajurwedyjskich metodach – D. Ciźla (str. 56).

Przeczytacie również dużo o pyłku pszczelim – niedocenianym skarbie z ula, który cechują niesamowite prozdrowotne właściwości i który przede wszystkim wzmacnia organizm i dodaje energii – co podkreśla w swym artykule dr H. Różański (str. 10) a także dr T. Uliasz (str. 16). Poznacie też nieznane, a niezwykle wartościowe barbule (str. 74), cztery substancje aktywne na odporność (str. 64) oraz liposomalną formę witaminy C (str. 88) i przepisy na herbaty ziołowe (str. 70). Zaprezentujemy Wam właściwości granatowca (str. 78) oraz inuliny (str. 80). Dowiecie się też więcej na temat antyoksydantów, tak ważnych dla naszego zdrowia (str. 84).

W cyklu Mama i dziecko nasze ekspertki poddadzą analizie, czy miód i pyłek nadają się dla malucha (str. 96), a także przeczytacie kolejny cykl fascynującego Pamiętnika młodej mamy (str. 94). Poruszymy również temat wypadania włosów (str. 102), a także zachęcimy Was do wiosennych porządków – wyplenienia chwastów w swoim umyśle (s. 99). Na koniec, aby tradycji stało się zadość, zaserwujemy Wam kilka smacznych i zdrowych przepisów, nie tylko na zbliżającą się Wielkanoc (od str. 104).

Bardzo dziękujemy za wszystkie miłe słowa, które do nas napisaliście, sugestie, którymi się z nami podzieliliście i cieszymy się, że nasze czasopismo Wam się podoba. Zależy nam, aby dostarczać Wam sprawdzoną i rzetelną wiedzę, dlatego stale nawiązujemy współpracę z nowymi ekspertami. To dla Was się rozwijamy i staramy wprowadzać coś nowego. Jeżeli chcielibyście podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z naturalnymi metodami, które stosujecie – napiszcie do nas. Ponadto, jeżeli nurtują Was jakieś pytania czy problemy, także piszcie do nas. Postaramy się dopytać współpracujących z nami ekspertów i poruszyć interesujące Was tematy.

Chciałam ponadto, w imieniu całej Redakcji, życzyć Wam – drogie Czytelniczki – z okazji Dnia Kobiet samych pięknych kwiatów w Waszym ogrodzie – umyśle. By cieszyły Was każdego dnia. Przerażające są bowiem statystyki, które pokazują, że depresja nie tylko jest drugą światową chorobą, ale dotyczy coraz większej ilości osób. Jest to pokłosie pandemii, o którym niestety wiele się nie mówi. Nie dajmy się jej. Pielęgnujmy kwiaty w naszym umyśle, a wyrywajmy chwasty. Dla szczęśliwego życia i zdrowia!

Natomiast z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzę, w imieniu całej naszej Redakcji, spokojnej, rodzinnej atmosfery przepełnionej radością oraz momentu pozytywnej refleksji, która pomoże Wam zmienić lub utrzymać pozytywne nastawienie. Warto sobie uzmysłowić, że w kon tekście każdej sytuacji, to czy będziemy się martwić, czy podejdziemy do tego z otwartym umysłem, nie zmieni nic. Wręcz, denerwując się, wprowadzamy nasz umysł w stan stresu, który dezaktywuje logiczne myślenie.

Zachęcamy Was do małego eksperymentu. Spróbujcie przez kolejne 2 tygodnie wstawać rano i uśmiechać się do lustra. Napiszcie do nas jakie zmiany przyniosło Wam to doświadczenie. Najciekawsze spostrzeżenia opublikujemy.

 

W imieniu całej redakcji "Żyj Naturalnie"

Magdalena Cieśla

Opinie

Napisz swoją opinię

Czasopismo "Żyj Naturalnie" marzec kwiecień 2021 numer 23

Dwumiesięcznik "Żyj naturalnie". Czasopismo porusza tematy takie jak naturalna żywność, naturalna medycyna, mama i dziecko, suplementacja, naturalne kosmetyki.

Napisz swoją opinię

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć